İqtisadiyyat Nazirliyi yanında İctimai Şura Sahibkarlığın İnkişafı Fondu ilə müzakirə keçirib
Sahibkarların qarşılaşdıqları məsələlər və onların həllində dövlət-özəl sektor tərəfdaşlığının təmin edilməsi haqqında müzakirələr aparılıb.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında İctimai Şura iqtisadi sahədə fəaliyyət göstərən dövlət qurumları ilə müzakirələri davam etdirir. Növbəti belə tədbir Sahibkarlığın İnkişafı Fondu (SİF) ilə keçirilib.
Görüş zamanı Fondun güzəşt mexanizmləri, sahibkarlar üçün sərfəli biznes kreditlərinin təmin edilməsi və qarşılıqlı öhdəliklərin nizamlanması prosedurları ətraflı müzakirə edilib.
Həmçinin, SİF-in aidiyyəti qurumlar və sahibkarlarla kommunikasiya əlaqələrinin qurulması mexanizmləri diqqətə çatdırılıb, normativ hüquqi sənədlər hazırlanarkən fond və sahibkarlar arasında əməkdaşlığın əhəmiyyəti qeyd edilib.
Müzakirələr şəraitində keçən görüşdə müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən sahibkarların qarşılaşdıqları məsələlər və onların həllində dövlət-özəl sektor tərəfdaşlığının təmin edilməsi, problemli kreditlər zamanı qaldırılan məsələlərə baxılması mexanizmi, məsləhətləşmələr və sahibkarların rəyinin nəzərə alınmasının əhəmiyyəti vurğulanıb. Görüşdə İctimai Şura üzvləri ilə əməkdaşlıq istiqamətlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, təkliflər dinlənilib, suallar cavablandırılıb.

Discussions were held on the issues faced by entrepreneurs and the provision of public-private sector partnership to solve them.
The Public Council under the Ministry of Economy continues discussions with state agencies operating in the economic field. The next such an event was held with the Entrepreneurship Development Fund (EDF).
The discount mechanisms of the Fund, the provision of profitable business loans for entrepreneurs and the procedures for the regulation of mutual obligations were discussed in detail during the meeting.
The mechanisms of establishing communication relations with the relevant institutions and entrepreneurs of SIF were also brought to attention, and the importance of cooperation was noted between the fund and entrepreneurs during the preparation of normative legal documents.
The issues encountered by entrepreneurs operating in various fields and the importance of ensuring public-private sector partnership in solving them, the mechanism for reviewing issues raised during problematic loans, consultations and taking into account the opinions of entrepreneurs were emphasized in the meeting held under the conditions of discussions. Opinions were exchanged with the members of the Public Council on the directions of cooperation, suggestions were heard, and questions were answered at the meeting.