Özbəkistan nümayəndə heyəti Şuşada görülən işlərlə tanış olub
Şuşada səfərdə olan Özbəkistan nümayəndə heyətinə şəhərdə dağıdılmış tarixi abidələrin bərpası istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər, yenidənqurma məqsədilə görülən işlər haqqında ətraflı məlumat verilib.
Azərbaycan Respublikası ilə Özbəkistan Respublikası arasında əməkdaşlıq üzrə birgə hökumətlərarası komissiyanın 12-ci iclasında iştirak etmək üçün Şuşa şəhərinə səfər edən Özbəkistan nümayəndə heyəti Şuşada həyata keçirilən bərpa və yenidənqurma işləri ilə tanış olub.
Azərbaycanın iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun və Özbəkistanın investisiyalar, sənaye və ticarət naziri Ləziz Kudratovun da iştirakı ilə keçirilən tanışlıq zamanı Şuşanın tarixi, dağıdılmış abidələrin bərpası istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər, şəhərin yenidən qurulması məqsədilə görülən işlər haqqında ətraflı məlumat verilib.
Özbəkistan nümayəndə heyəti qədim Azərbaycan şəhərinin bərpası və abadlaşdırılması işlərinin yüksək qiymətləndirildiyini qeyd edib.

The Uzbek delegation visiting Shusha was provided with the detailed information about the measures taken to restore the destroyed historical monuments in the city, and the work done for the purpose of reconstruction.
The Uzbek delegation visiting the Shusha city to participate in the 12th meeting of the joint intergovernmental commission on cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Uzbekistan, got acquainted with the restoration and reconstruction works carried out in Shusha.
Detailed information was given during the meeting with the participation of Azerbaijan's Minister of Economy Mikayil Jabbarov and Uzbekistan's Minister of Investment, Industry and Trade Laziz Kudratov, about the history of Shusha, the measures taken to restore the destroyed monuments, and the works carried out for the reconstruction of the city.
The Uzbek delegation noted that the works of restoration and beautification of the ancient city of Azerbaijan were highly appreciated.