Vətəndaşların sahibkarlıq fəaliyyətinə güzəştli kreditlərin verilməsi, vergi inzibatçılığı və s. məsələlərlə bağlı müraciətlərinə baxılıb.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Ələkbərov Masallı şəhərində Masallı və Yardımlı rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib. Qəbula gələn vətəndaşların müraciəti sahibkarlığın inkişafı, o cümlədən, güzəştli kreditlərin verilməsi, vergi inzibatçılığı, infrastruktur və s. məsələlərlə bağlı olub. İqtisadiyyat Nazirliyinin aidiyyəti struktur bölmələrinin rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbulda vətəndaşların müraciəti diqqətlə dinlənilib, onlara müraciət etdikləri məsələlərlə bağlı izahat verilib, araşdırma tələb edən müraciətlər isə qanunvericiliyin tələblərinə uyğun qısa müddətdə baxılması üçün qeydiyyata alınıb.
Nazir müavini Sahib Ələkbərov Masallı Sənaye Məhəlləsində taxta məmulatları, mətbəx və uşaq mebeli, xovlu xalça, qadın və kişi üst geyimləri, döşək və metal yay hissələri istehsalı müəssisələrinin fəaliyyəti ilə də tanış olub.

Deputy Minister of Economy received citizens in Masalli
Citizens' applications related to the provision of concessional loans for entrepreneurial activities, tax administration and other issues were considered.
Deputy Minister of Economy Sahib Alakbarov received citizens from Masalli and Yardimli districts in Masalli. The appeal of the citizens visiting the meeting was related to the development of entrepreneurship, including granting of concessional loans, tax administration, infrastructure and other issues. The appeals of the citizens were carefully listened to at the reception held with the participation of the heads of the relevant structural units of the Ministry of Economy, the applicants were given an explanation about the issues they applied for, and the appeals requiring investigation were registered for consideration in a short time according to the requirements of the legislation.
Deputy Minister Sahib Alekbarov got acquainted with the activities of wooden products, kitchen and children's furniture, pile carpet, women's and men's outerwear, mattress and metal spring parts production enterprises in the Masalli Industrial District.