İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Pakistanın ticarət naziri ilə görüşüb
Azərbaycan və Pakistan arasında Preferensial Ticarət Sazişinin imzalanması istiqamətində görülən tədbirlər müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Pakistanın ticarət naziri Səid Navid Qəmər ilə görüşüb.
Onlayn keçirilən görüşdə dostluq və qardaşlığa əsaslanan Azərbaycan-Pakistan əlaqələrinin müxtəlif istiqamətlərdə uğurla inkişaf etdiyi vurğulanıb. Bildirilib ki, iqtisadi-ticarət əməkdaşlığının genişləndirilməsi Pakistanla tərəfdaşlığımızın əsas prioritetlərindəndir və bu sahəyə xüsusi töhfə verəcək Preferensial Ticarət Sazişinin imzalanması ilə bağlı işlər davam etdirilir.
Tərəflər Preferensial Ticarət Sazişinin imzalanması istiqamətində görülən tədbirləri, birgə layihələrin icrası və əməkdaşlığımızın gündəliyində olan digər məsələləri müzakirə ediblər.

Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Pakistan's Trade Minister
Measures taken in the direction of signing the Preferential Trade Agreement between Azerbaijan and Pakistan were discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met Commerce Minister of Pakistan Syed Naveed Qamar.
It was emphasized at the online meeting that Azerbaijan-Pakistan relations based on friendship and brotherhood are developing successfully in various directions. It was pointed out that expansion of economic and trade cooperation is one of the main priorities of our partnership with Pakistan, and work on signing the Preferential Trade Agreement, which will make a special contribution to this field, is ongoing.
The parties discussed the measures taken towards the signing of the Preferential Trade Agreement, implementation of joint projects and other issues on the agenda of our cooperation.