Yevlax Pilot Aqroparkın qeydiyyata alınmış yeni rezidentləri tərəfindən 19 nəfər daimi, 128 nəfər isə mövsümi işlə təmin ediləcək.
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin idarəçiliyində olan Yevlax Pilot Aqroparkda daha 2 sahibkarlıq subyektinə rezidentlik statusu verilib, bununla da Aqroparkın rezidentlərinin sayı 19-a çatıb.
Yeni rezidentlər “Kronos Agro” MMC və fərdi sahibkar Əli Əhmədov tərəfindən 61,9 hektar sahədə investisiya həcmi 938,4 min manat olan intensiv meyvə bağları salınacaq, 19 nəfər daimi, 128 nəfər isə mövsümi işlə təmin ediləcək.

19 people will be provided with permanent and 128 seasonal jobs by the newly registered residents of Yevlax Pilot Agropark.
2 more business entities have been granted residency status, thus the number of residents of the Agropark has reached 19 in the Yevlakh Pilot Agropark, which is managed by the Economic Zones Development Agency under the Ministry of Economy.
New residents "Kronos Agro" LLC and private entrepreneur Ali Ahmadov will plant intensive orchards on 61.9 hectares with an investment volume of 938.4 thousand manats and 19 people will be provided with permanent and 128 people with seasonal work.