Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında yeni rezident
Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının yeni rezidenti tərəfindən Sənaye Parkına 58,9 milyon manat investisiya yatırılacaq, 160 nəfər işlə təmin ediləcək.
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin idarəçiliyində olan Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında “AZPAL” QSC-yə rezidentlik statusu verilib, bununla da Sənaye Parkının rezidentlərinin sayı 37-yə çatıb.
“AZPAL” QSC tərəfindən Sənaye Parkının 7 hektar ərazisində texniki (metallurji) silisium istehsalı layihəsi həyata keçiriləcək. Layihə çərçivəsində ferrosilisium və rafinə edilmiş ferrosilisium (FS75) məhsulları istehsal ediləcək.
İnvestisiya həcmi 58,9 milyon manat olan müəssisədə 160 nəfər işlə təmin ediləcək. Zavodda istehsal edilən məhsulların daxili bazarda satışı ilə yanaşı, ixracı da nəzərdə tutulur.

58.9 million manats will be invested in the Industrial Park by the new resident of Sumgayit Chemical Industrial Park and 160 people will be provided with jobs.
"AZPAL" CJSC has been granted residency status in the Sumgayit Chemical Industrial Park, which is managed by the Economic Zones Development Agency under the Ministry of Economy, thus the number of residents of the Industrial Park has reached 37.
"AZPAL" JSC will implement a technical (metallurgical) silica production project on the 7-hectare area of the Industrial Park. Ferrosilicon and refined ferrosilicon (FS75) products will be produced within the project.
160 people will be employed in the enterprise with an investment amount of 58.9 million manats. In addition to selling the products produced at the factory in the domestic market, export is also planned.