İşçi Qrupun iclasında “Yeni Nəsil İqtisadiyyat Strategiyası” layihə sənədinin təqdimatı keçirilib, Qrup üzvlərinin rəy və təklifləri dinlənilib, fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyevin sədrliyi ilə Rəqəmsal İqtisadiyyat Strategiyasının hazırlanması üzrə İşçi Qrupun 3-cü iclası keçirilib.
Aidiyyəti dövlət qurumlarının iştirakı ilə onlayn formatda keçirilmiş iclasda Rəqəmsal İqtisadiyyat Strategiyasının hazırlanması üzrə koordinasiyanı həyata keçirən İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) tərəfindən “Yeni Nəsil İqtisadiyyat Strategiyası” layihə sənədi İşçi Qrupun üzvlərinə təqdim olunub, onların rəy və təklifləri dinlənilib, fikir mübadiləsi aparılıb.
Məlumat üçün bildirək ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 22 iyul 2022-ci il tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2022–2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın Tədbirlər Planına əsasən, Rəqəmsal İqtisadiyyat Strategiyasının hazırlanması, bu sahə üzrə inkişafın təmin edilməsi üçün görüləcək işlərin effektiv koordinasiyasının təmin olunması məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən Rəqəmsal İqtisadiyyat Strategiyasının hazırlanması üzrə İşçi Qrup yaradılıb. İşçi qrupunda İqtisadiyyat Nazirliyi və tabeliyindəki qurumlar da daxil olmaqla 17 qurum təmsil olunur.

The project document "New Generation Economy Strategy" was presented, the opinions and proposals of the Group members were heard, and opinions were exchanged at the meeting of the Working Group.
The 3rd meeting of the Working Group on Digital Economy Strategy preparation was held under the chairmanship of First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev.
The project document "New Generation Economy Strategy" was presented at the meeting held in online format with the participation of relevant state institutions to the members of the Working Group, their opinions and suggestions were heard and opinions were exchange by the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (4SIM) under the Ministry of Economy, which coordinates the development of the Digital Economy Strategy.
For your information, according to the Action Plan of the "Socio-economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan in 2022-2026" approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated July 22, 2022, the Working Group on Digital Economy Strategy was established by the Ministry of Economy in order to ensure the effective coordination of the work to be done to ensure the development of the Digital Economy Strategy. 17 institutions are represented in the working group, including the Ministry of Economy and its subordinate institutions.