TDT çərçivəsində iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanlarına dair müzakirələr aparılıb, suallar cavablandırılıb.
İstanbulda Dünya Türk Biznes Şurasının (DTİK) 10-cu Qurultayının açılış mərasimi çərçivəsində “Türk Dövlətləri Təşkilatı ilə 5 Dövlət 1 Diaspor” sessiyası təşkil edilib.
Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv olan ölkələrin rəsmilərinin, biznes dairələri və beynəlxalq təşkilatların nümayəndələrinin qatıldığı tədbirdə iqtisadi əməkdaşlıq, təşkilata üzv ölkələrin diaspor təşkilatları arasında tərəfdaşlığın genişləndirilməsi, birgə investisiya imkanları barədə müzakirə aparılıb.
Sessiyada iştirak edən iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev ölkəmizdə əlverişli işgüzar mühit, özəl sektorun inkişafı, işğaldan azad edilmiş ərazilərimizin iqtisadi potensialı, TDT çərçivəsində iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanlarına dair fikirlərini bölüşüb, sualları cavablandırıb.

Discussions were held on the possibilities of expanding economic cooperation, and questions were answered within the framework of OTS.
The session "Organization of Turkic States: 5 states One Diaspora " was organized within the opening ceremony of the 10th Congress of the World Turkish Business Council (DTIK) in Istanbul.
A discussion was held at the event attended by officials of the member countries of the Organization of Turkic States, representatives of business circles and international organizations, on economic cooperation, expansion of partnership between the diaspora organizations of the member countries of the organization, and opportunities for joint investment.
Elnur Aliyev, the First Deputy Minister of Economy participating in the session, shared his views on the favorable business environment in our country, the development of the private sector, the economic potential of our territories liberated from occupation, the possibilities of expanding economic cooperation within the framework of OTS, and answered questions.