İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının və Dünya Bankının ölkəmizdə səfərdə olan nümayəndələri ilə dövlət müəssisələrinin fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi məsələləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının (İƏİT) və Dünya Bankının ölkəmizdə səfərdə olan nümayəndələri ilə görüşüb.
Tərəflər İƏİT və Dünya Bankının “Azərbaycan İnvestisiya Holdinqi və onun portfelində olan dövlət müəssisələrində korporativ idarəetmənin təhlili” üzrə birgə layihəsi, dövlətə məxsus müəssisələrin özəlləşdirilməsi və bu istiqamətdə görülən tədbirlər, korporativ idarəetmənin təkmilləşdirilməsi və bu xüsusda digər islahat prioritetləri barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Eyni zamanda, görüşdə Azərbaycanda qeyri-neft sektorunun inkişafı, iqtisadi diversifikasiya, investisiyaların təşviqi və biznes mühitinin davamlı olaraq yaxşılaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər və əldə olunan nəticələr barədə məlumat verilib.

The issues of improving the activities of state enterprises were discussed with the representatives of the Organization for Economic Cooperation and Development and the World Bank visiting our country.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with the representatives of the Organization for Economic Cooperation and Development (OECD) and the World Bank who are visiting our country.
The parties exchanged views on the joint project of the OECD and the World Bank on "Analysis of corporate governance in Azerbaijan Investment Holding and state-owned enterprises in its portfolio", privatization of state-owned enterprises and measures taken in this direction, improvement of corporate governance and other reform priorities in this regard.
Information was also provided at the meeting on the measures and results achieved in the direction of the development of the non-oil sector in Azerbaijan, economic diversification, promotion of investments and continuous improvement of the business environment.