“Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüşdə onların fərdi inkişaf planının icrası istiqamətində görülmüş işlər müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov mentorluq proqramı çərçivəsində “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Nərgiz Balakişiyeva və Nihad Mənsimzadə ilə görüşüb.
Görüşdə hər iki qalibin fərdi inkişaf planının icrası istiqamətində görülmüş işlər müzakirə edilib. İqtisadiyyat naziri idarəçilik bacarıqlarının artırılması üçün effektiv metodlar, əldə edilən təcrübə və biliklərin tətbiqi, gələcək özünüinkişaf hədəfləri barədə fikirlərini bölüşüb, qalib gənclərə fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Müsabiqə qalibləri mentorluq proqramının müasir iqtisadi idarəçilik metodları, strateji planlaşdırma və innovativ texnologiyalarla bağlı təcrübənin əldə edilməsində, ölkəmizin inkişafı naminə bu sahədə töhfə verməkdə faydalı olduğunu vurğulayıblar.
“Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri mentorluq proqramı çərçivəsində yaradılmış imkanlara görə təşəkkürlərini bildiriblər.

The work done in the direction of the implementation of their personal development plan was discussed in the meeting with the winners of the "Yukselis" competition.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Nargiz Balakishiyeva and Nihad Mansimzadeh, winners of the "Yukselis" competition within the framework of the mentoring program.
The work done in the direction of the implementation of the personal development plan of both winners was discussed at the meeting. The Minister of Economy shared his views on effective methods for increasing management skills, application of acquired experience and knowledge, future self-development goals, and wished the winning young people success in their activities.
The competition winners emphasized that the mentorship program is useful in gaining experience in modern economic management methods, strategic planning and innovative technologies, and in contributing to the development of our country in this area.
The winners of the "Yukselis" competition expressed their gratitude for the opportunities created within the framework of the mentoring program.