Özbəkistanın investisiya, sənaye və ticarət naziri Laziz Kudratovla görüşdə ticarət dövriyyəsinin davamlı artımının dəstəklənməsi, ticarət-iqtisadi və investisiya üzrə əməkdaşlığa dair Yol Xəritəsinin icrası, birgə istehsalın, energetika və sənaye sahələrində tərəfdaşlığın təşviqi müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun Özbəkistanın investisiya, sənaye və ticarət naziri Laziz Kudratovla görüşündə ikitərəfli münasibətlərin inkişafına xüsusi önəm verildiyi vurğulanıb. Qeyd edilib ki, dövlət başçılarının səfərləri, keçirilən yüksək səviyyəli görüşlər və tədbirlər strateji tərəfdaşlığın keyfiyyətcə yeni mərhələyə yüksəlməsinə, qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın davamlı inkişafına təkan verib. Bildirilib ki, ticarət, investisiya, sənaye, nəqliyyat, kənd təsərrüfatı və s. sahələrdə tərəfdaşlığın möhkəmləndirilməsi üçün geniş imkanlar var.
Laziz Kudratov ölkəsinin Azərbaycanla iqtisadi-ticarət əməkdaşlığının yüksələn xətlə inkişaf etdiyini vurğulayıb, işgüzar münasibətlərin, Özbəkistan və Azərbaycan regionları arasında əlaqələrin qurulmasının qarşılıqlı faydalı tərəfdaşlığımızı daha da gücləndirəcəyini bildirib, iqtisadi münasibətlərin genişləndirilməsi istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Tərəflər ticarət dövriyyəsinin davamlı artımının dəstəklənməsi, ticarət-iqtisadi və investisiya üzrə əməkdaşlığa dair Yol Xəritəsinin icrası, birgə istehsalın, energetika və sənaye sahələrində tərəfdaşlığın təşviqi barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

The support of continuous growth of trade turnover, the implementation of the Road Map on trade-economic and investment cooperation, the promotion of joint production, energy and industrial partnership were discussed at the meeting with the Minister of Investment, Industry and Trade of Uzbekistan, Laziz Kudratov.
It was emphasized during the meeting of Minister of Economy Mikayil Jabbarov with Minister of Investment, Industry and Trade of Uzbekistan Laziz Kudratov, that special importance was given to the development of bilateral relations. It was noted that the visits of the heads of state, the held high-level meetings and events have promoted the quality of the strategic partnership to a new stage and the continuous development of mutually beneficial cooperation. It was stated that there are ample opportunities for strengthening partnership in trade, investment, industry, transport, agriculture and other fields.
Laziz Kudratov emphasized that the economic and trade cooperation between his country and Azerbaijan is developing on a rising line, he stated that the establishment of business relations and relations between the regions of Uzbekistan and Azerbaijan will further strengthen our mutually beneficial partnership, and he shared his views on the directions of expansion of economic relations.
The parties exchanged views on supporting the continuous growth of trade turnover, implementation of the Road Map on trade-economic and investment cooperation, promotion of joint production, partnership in energy and industrial fields.