Beynəlxalq Valyuta Fondunun Azərbaycan üzrə missiya rəhbəri ilə görüş keçirilib
Beynəlxalq Valyuta Fondunun Azərbaycan üzrə missiya rəhbəri Anna Bordon ilə görüşdə ölkəmizin iqtisadi göstəriciləri və hədəfləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Beynəlxalq Valyuta Fondunun (BVF) Azərbaycan üzrə missiya rəhbəri Anna Bordon ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın beynəlxalq maliyyə institutları ilə çoxşaxəli və səmərəli tərəfdaşlığı, ölkəmizdə innovasiyaların geniş tətbiqi baxımından əlaqələrin inkişaf etdirilməsinin önəmi vurğulanıb. Həmçinin, ölkəmizin makroiqtisadi göstəriciləri və proqnozlar, energetika sektorunun inkişaf perspektivləri, vergi islahatları və bu sahədə nəzərdə tutulan tədbirlər barədə məlumat verilib.
Tərəflər qlobal tendensiyaların iqtisadi proseslərə təsiri, Azərbaycan iqtisadiyyatının inkişaf göstəriciləri və hədəfləri, əməkdaşlığın yeni istiqamətləri və digər məsələlər haqqında müzakirə aparıblar.

The economic indicators and goals of our country were discussed at the meeting with Anna Bordon, mission head of the International Monetary Fund for Azerbaijan.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Anna Bordon, head of the International Monetary Fund (IMF) mission for Azerbaijan.
The importance of developing relations in terms of multifaceted and efficient partnership of Azerbaijan with international financial institutions, wide application of innovations in our country was emphasized at the meeting. Information was also provided on macroeconomic indicators and forecasts of our country, development prospects of the energy sector, tax reforms and planned measures in this field.
The parties discussed the impact of global trends on economic processes, development indicators and goals of Azerbaijan's economy, new directions of cooperation and other issues.