Macarıstanla qarşılıqlı ticarət-investisiya əməkdaşlığının inkişafı müzakirə olunub
Macarıstanın iqtisadi inkişaf naziri ilə görüşdə qarşılıqlı ticarət-investisiya əməkdaşlığının inkişafı müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və Macarıstanın iqtisadi inkişaf naziri Marton Nad arasında videokonfrans formatında görüş keçirilib. Görüşdə Azərbaycan-Macarıstan əlaqələrinin inkişaf etdiyi, qarşılıqlı səfərlərin və keçirilmiş tədbirlərin iqtisadi tərəfdaşlığın genişlənməsində mühüm rolu vurğulanıb.
Tərəflər ölkələrimiz arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin hazırkı vəziyyəti və qarşılıqlı ticarət-investisiya əməkdaşlığının inkişaf vektorları barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

The development of mutual trade-investment cooperation was discussed in the meeting with the Minister of Economic Development of Hungary.
A videoconference meeting was held between Minister of Economy Mikayil Jabbarov and Minister of Economic Development of Hungary Marton Nady. The important role of mutual visits and events in the expansion of economic partnership was emphasized in the meeting.
The parties exchanged views on the current state of economic and trade relations between our countries and development vectors of mutual trade and investment cooperation.