Tacikistanın iqtisadi inkişaf və ticarət naziri Zavki Zavkizoda ilə görüşdə ikitərəfli və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində iqtisadi-ticarət əlaqələrinin və investisiyaların təşviqi, biznes dialoqunun genişləndirilməsi və digər məsələlər müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Bakıda keçirilən SPECA Həftəsi çərçivəsində Tacikistanın iqtisadi inkişaf və ticarət naziri Zavki Zavkizoda ilə görüşüb. İqtisadiyyat naziri ölkəmizin Tacikistanla iqtisadi əlaqələrin inkişafına önəm verdiyini diqqətə çatdırıb. SPECA Həftəsi çərçivəsində keçirilən İqtisadi Forum və görüşlərin Mərkəzi Asiya ilə əlaqələrin gücləndirilməsinə töhfə verdiyi bildirilib. Qeyd olunub ki, iki ölkə arasında energetika, kənd təsərrüfatı, sənaye və digər sahələr üzrə əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi üçün böyük potensial var. Aqrar-sənaye klasterinin yaradılması kimi birgə layihələr hər iki ölkənin iqtisadiyyatına töhfə verə bilər.
Zavki Zavkizoda ölkəsinin Azərbaycanla iqtisadi əməkdaşlığın inkişafına önəm verdiyini qeyd edib, tərəfdaşlığın müxtəlif istiqamətləri, o cümlədən tranzit sahəsi üzrə genişləndirilməsi barədə fikirlərini bölüşüb.
Görüşdə ikitərəfli və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində tərəfdaşlığın perspektivləri, iqtisadi-ticarət əlaqələrinin və investisiyaların təşviqi, biznes dialoqunun inkişafı və digər məsələlər müzakirə edilib.

Promotion of economic and trade relations and investments, expansion of business dialogue and other issues were discussed in the meeting with the Minister of Economic Development and Trade of Tajikistan, Zavki Zavkizoda, within the framework of bilateral and international organizations.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Tajikistan's Minister of Economic Development and Trade Zavki Zavkizoda within the framework of the SPECA Week held in Baku. The Minister of Economy pointed out that our country attaches importance to the development of economic relations with Tajikistan. It was stated that the Economic Forum and meetings held within the SPECA Week contributed to the strengthening of relations with Central Asia. It was noted that there is a great potential for strengthening cooperation between the two countries in energy, agriculture, industry and other fields. Joint projects, such as the creation of an agro-industrial cluster, can contribute to the economy of both countries.
Zavki Zavkizoda noted that his country attaches importance to the development of economic cooperation with Azerbaijan, and shared his views on the expansion of partnership in various directions, including the transit sector.
The prospects of partnership, promotion of economic and trade relations and investments, development of business dialogue and other issues were discussed at the meeting within the framework of bilateral and international organizations.