Azərbaycanı, Qazaxıstanı, Qırğızıstanı, Tacikistanı, Türkmənistanı və Özbəkistanı təmsil edən şirkət nümayəndələri arasında B2B formatda görüşlər keçirilib.
Bakıda keçirilən “SPECA Ölkələrinin Sərgisi: Dayanıqlı inkişaf üçün regional əməkdaşlıq” adlı sərgi çərçivəsində İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə SPECA ölkələrini – Azərbaycanı, Qazaxıstanı, Qırğızıstanı, Tacikistanı, Türkmənistanı və Özbəkistanı təmsil edən şirkət nümayəndələri arasında B2B formatda görüşlər keçirilib.
Tədbirdə enerji, sənaye, nəqliyyat və logistika, turizm, tikinti, sığorta və bank sektorları, tekstil, avtomobil, kənd təsərrüfatı, qida, informasiya texnologiyaları, əczaçılıq və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 200-dən çox şirkət nümayəndəsi iştirak edib. Görüşlərin əsas mövzusu ikitərəfli əməkdaşlığın genişləndirilməsi və mövcud əlaqələrin şaxələndirilməsi olub.

Meetings were held in B2B format between representatives of companies representing Azerbaijan, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Turkmenistan and Uzbekistan.
Meetings were held with the organization of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO in B2B format between representatives of the companies representing SPECA countries - Azerbaijan, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Turkmenistan and Uzbekistan within the framework of the "SPECA Countries Exhibition: Regional Cooperation for Sustainable Development" held in Baku.
More than 200 representatives of companies operating in energy, industry, transport and logistics, tourism, construction, insurance and banking sectors, textile, automobile, agriculture, food, information technology, pharmaceutical and other fields participated in the event. The main topic of the meetings was the expansion of bilateral cooperation and the diversification of existing relations.