İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev Dünya İqtisadi Forumunun Dördüncü Sənaye İnqilabı Mərkəzlərinin hökümətlərlə əlaqələr üzrə rəhbəri Aytuğ Göksunun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan iqtisadiyyatında rəqəmsallaşmanın tətbiqinin sürətləndirilməsi istiqamətində görülən işlər vurğulanıb, Dünya İqtisadi Forumu ilə İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyindəki Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) arasında rəqəmsal iqtisadiyyat, süni intellekt və digər sahələr üzrə layihələrin mövcud icra vəziyyəti və görüləcək işlər müzakirə olunub.
Tərəflər Bakıda keçirilən InMerge İnnovasiya Sammitinin və birbaşa rəqəmsal xarici investisiyalarla bağlı vörkşopun iqtisadiyyatda innovasiyaların tətbiqinin stimullaşdırılmasında əhəmiyyətini qeyd ediblər.

First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev met with the delegation led by Aytug Goksu, the head of Network and government Affairs of the World Economic Forum’s Centre for the Fourth Industrial Revolution.
The work done in the direction of accelerating the implementation of digitization in the economy of Azerbaijan was emphasized and the current implementation status of the projects in digital economy, artificial intelligence and other fields between the World Economic Forum and the Fourth Industrial Revolution Analysis and Coordination Center (4SIM) under the Ministry of Economy and the work to be done were discussed at the meeting.
The parties mentioned the importance of the InMerge Innovation Summit held in Baku and the workshop on direct digital foreign investments in stimulating the implementation of innovations in the economy.