Ümummilli Lider Heydər Əliyevin əziz xatirəsi yad edilib
Bu gün müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu, dünya şöhrətli siyasi xadim Heydər Əliyevin vəfatından 20 il keçir. Siyasi iradəsi və yorulmaz fəaliyyəti sayəsində dövlətçiliyimizin xilaskarına çevrilmiş Ümummilli Lider daim dərin rəğbətlə anılır.
İqtisadiyyat Nazirliyinin kollektivi Fəxri xiyabanda Ulu Öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib, abidəsi önünə gül dəstələri qoyub, xatirəsini ehtiramla yad edib.
Ölkəmizdə siyasi və iqtisadi sabitliyin təmin edilməsi, iqtisadiyyatın yenidən qurulması və sürətli inkişafı Ulu Öndərin uzaqgörən siyasəti, mütərəqqi ideyaları və Vətənə olan sonsuz sevgisinin nəticəsidir. Azərbaycan dövlətinə və xalqına misilsiz xidməti ilə milli etalona çevrilmiş dahi şəxsiyyət Heydər Əliyev tarix boyu liderlik, müdriklik və vətənpərvərlik rəmzi olaraq xatırlanacaq!

Today, 20 years have passed since the death of Heydar Aliyev, the founder of the independent state of Azerbaijan, the world-famous political figure. The National Leader, who became the savior of our statehood thanks to his political will and tireless activity, is always remembered with deep sympathy.
The team of the Ministry of Economy visited the grave of the Great Leader Heydar Aliyev in the Alley of Honor, laid flowers in front of the monument and paid tribute to his memory.
Ensuring political and economic stability, reconstruction and rapid development of the economy in our country is the result of the Great Leader's visionary policy, progressive ideas and endless love for the Motherland. Heydar Aliyev, a genius who became a national standard with his unparalleled service to the state and people of Azerbaijan, will be remembered throughout history as a symbol of leadership, wisdom and patriotism!