www.invest.smb.gov.az portalı KOBİA tərəfindən Azərbaycanda kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin investisiya imkanlarını genişləndirmək məqsədilə yaradılıb.
2023-cü ildə investisiya portalında (www.invest.smb.gov.az) investisiya axtaran sahibkarlar tərəfindən işlək biznes, hazır layihə və ideya mərhələsində olan 60 layihə yerləşdirilib. Bu layihələr arasında turizm, qida sənayesi, tikinti, enerji, nəqliyyat və logistika, xidmət sahələri üzrə layihələr üstünlük təşkil edir. Layihələr Bakı, Şamaxı, İsmayıllı, Oğuz, Quba, Qax, Gəncə, Qazax, Naftalan və s. şəhər və rayonları əhatə edir.
Portalda həmçinin investorlar sərmayə yatırmaq istədikləri sahələr barədə təkliflərini də yerləşdirə bilərlər. Ötən il investorlar tərəfindən portalda idman, reklam və maliyyə sahəsi üzrə 3 investisiya təklifi yerləşdirilib.
Layihəsinə investor axtaran sahibkarlar, startaplar, eləcə də sərmayə qoymaq üçün layihə axtarışında olan investorlar portalın imkanlarından faydalana bilərlər.
Qeyd edək ki, www.invest.smb.gov.az portalı Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) tərəfindən Azərbaycanda kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin investisiya imkanlarını genişləndirmək məqsədilə yaradılıb. Hazırda portalda işlək biznes, hazır layihə və ideya mərhələsində olan 80-dən çox layihə, 6 hazır biznes satışına dair təklif yerləşdirilib. Sahibkarlar, startaplar və investorlar portalda qeydiyyatdan keçməklə onun imkanlarından istifadə edə bilərlər. Portalda məlumat yerləşdirilməsi ödənişsizdir.

More than 80 projects placed on investment portal by entrepreneurs for financing
The www.invest.smb.gov.az portal was created by KOBIA in order to expand the investment opportunities of small and medium business entities in Azerbaijan.
Entrepreneurs looking for investment have placed 60 projects in the stage of idea stage, ready-made projects and working businesses on the investment portal (www.invest.smb.gov.az) in 2023. Projects in tourism, food industry, construction, energy, transport and logistics, and service sectors prevail among these projects. The projects cover Baku, Shamakhi, Ismayilli, Oguz, Guba, Gakh, Ganja, Gazakh, Naftalan and other cities and regions.
Investors can also post their proposals on the areas they want to invest on the portal. Investors placed 3 investment proposals last year on the portal in the fields of sports, advertising and finance.
Entrepreneurs looking for investors for their projects, startups, as well as investors looking for projects to invest in, can benefit from the portal's capabilities.
It should be noted that the www.invest.smb.gov.az portal was created by the Small and Medium Business Development Agency (SMB) in order to expand the investment opportunities of small and medium business entities in Azerbaijan. More than 80 projects in the working business, ready-made projects and ideas stage, 6 offers for sale of ready-made businesses are posted at the moment on the portal. Entrepreneurs, startups and investors can take advantage of the portal by registering. Posting information on the portal is free of charge.