“İqtisadi artım üzrə işçi qrupu”nun iclasında Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası üzrə 2023-cü ildə görülən işlər müzakirə edilib.
İclasda işçi qrupunun sədr müavini, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin direktor müavini Rəşad Hüseynov 2023-cü ilin nəticələri üzrə Strategiyanın monitorinq və qiymətləndirilməsi üzrə görülmüş işlər, icra prosesində qarşıya çıxan məsələlər, eyni zamanda gələcək planlar barədə məlumat verib.
İclasda işçi qrupun üzvləri və aidiyyəti dövlət qurumlarının nümayəndələri ilə 2023-cü il üzrə hazırlanmış hesabat ətrafında müzakirələr aparılıb, rəy və təkliflər dinlənilib, icra effektivliyinin daha da artırılması istiqamətində tövsiyələr verilib və növbəti addımlar müəyyənləşdirilib.
Qeyd: “İqtisadi artım üzrə işçi qrupu” “Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nda “Davamlı və yüksək iqtisadi artım” və “Paytaxt və regionların tarazlı inkişafı” məqsədləri üzrə nəzərdə tutulmuş tədbirlərin tam, vaxtında və effektiv icrasını təmin etmək, həmçinin aidiyyəti dövlət orqanlarının fəaliyyətlərinin əlaqələndirilməsi məqsədilə yaradılıb.

The work done in 2023 on the socio-economic development strategy of the Republic of Azerbaijan in 2022-2026 was discussed at the meeting of the "Working group on economic growth".
The deputy chairman of the working group, the deputy director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, Rashad Huseynov, informed at the meeting about the work done on monitoring and evaluation of the Strategy for the results of 2023, the issues encountered in the implementation process, as well as future plans.
Discussions were held at the meeting with the members of the working group and the representatives of the relevant state institutions about the report prepared for 2023, opinions and suggestions were heard, recommendations were made to further increase the effectiveness of the implementation, and the next steps were determined.
Note: "Working group on economic growth" ensures the full, timely and effective implementation of the measures provided for in the "Socio-economic development strategy of the Republic of Azerbaijan in 2022-2026" under the objectives of "Sustainable and high economic growth" and "Balanced development of the capital and regions" was created for the purpose of coordinating the activities of the relevant state bodies.