İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev mentorluq proqramı çərçivəsində üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Əsəd Qurbanzadə və Fərid İsayevlə görüşüb.
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini müsabiqədə uğur qazanmaları münasibətilə qalibləri təbrik edib, “Yüksəliş”in onların fərdi inkişafı və gələcək karyerasında önəmini vurğulayıb. Görüşdə qaliblərin hazırda çalışdıqları sahələr üzrə təcrübələri, maraq göstərdikləri istiqamətlər, inkişaf məqsədləri barədə fikirləri dinlənilib.
Müsabiqə qalibləri təcrübəli rəhbərlərin mentorluğu ilə peşəkarlıqlarının artırılmasına, dövlət sektorunda idarəçilik təcrübəsinə yiyələnməyə maraqlarını ifadə edib, bu sahədə mentorluq proqramının faydalı olacağını bildiriblər.
Görüşdə karyera üçün potensial yol xəritəsi, idarəetmə ilə bağlı müasir yanaşmaların tətbiqinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, qaliblərə dövlət sektorunda idarəetməyə dair bilik və bacarıqların artırılması ilə bağlı tövsiyələr verilib.

First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev met with Asad Gurbanzadeh and Farid Isayev, winners of the third "Yukselish" competition within the framework of the mentoring program.
The First Deputy Minister of Economy congratulated the winners on their success in the competition and emphasized the importance of "Yukselish" in their personal development and future career. The winners were heard at the meeting about their experiences in the fields they are currently working in, directions they are interested in, and their opinions about development goals.
The winners of the competition expressed their interest in improving their professionalism with the mentoring of experienced managers, gaining management experience in the public sector, and said that the mentoring program would be useful in this field.
Ideas were exchanged at the meeting on the potential road map for a career, the application of modern approaches to management, and recommendations were given to the winners on increasing their knowledge and skills on management in the public sector.