İqtisadiyyat Nazirliyində keçirilən görüşdə ekoloji baxımdan əlverişli olan “yaşıl” texnologiyaların tətbiqi məsələləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Çinin BYD şirkətinin Mərkəzi Asiya ölkələri üzrə icraçı direktorun müavini İvan Sao ilə görüşüb.
Görüşdə ölkəmizin iqtisadi prioritetləri, ekoloji baxımdan əlverişli olan “yaşıl” texnologiyaların tətbiqi barədə məlumat verilib, bu sahədə tərəfdaşlıq perspektivləri vurğulanıb, Çin şirkətləri ölkəmizdə yaradılmış əlverişli işgüzar mühitdən yararlanmağa dəvət olunub. Görüşdə ekoloji baxımdan əlverişli olan texnologiyaların tətbiqi perspektivləri və bu istiqamətdə BYD şirkəti ilə əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi imkanları müzakirə olunub.

The issues of application of environmentally friendly "green" technologies were discussed at the meeting held at the Ministry of Economy.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Ivan Sao, deputy executive director for Central Asian countries of China's BYD company.
Information was given at the meeting on the economic priorities of our country, the application of environmentally friendly "green" technologies, the prospects for partnership in this field were emphasized, and Chinese companies were invited to take advantage of the favorable business environment created in our country. The prospects of applying environmentally friendly technologies and the possibilities of deepening cooperation with BYD company in this direction were discussed at the meeting.