İqtisadiyyat Nazirliyinin rəhbərliyi Xocalı soyqırımı abidəsini ziyarət edib
Xocalı soyqırımı bəşər tarixində insanlıq əleyhinə ən ağır cinayətlərdəndir. Azərbaycan xalqına qarşı törədilmiş bu kütləvi qırğın xalqımızın mübarizə əzmini qıra bilmədi. Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Ordumuzun antirerror tədbirləri nəticəsində dövlətimizin suverenliyi tam bərpa edildi, o cümlədən Xocalı rayonu da separatçılardan təmizləndi. Bu gün Xocalıda qürurla dalğalanan üçrəngli bayrağımız haqq-ədalətin təntənəsini, soyqırımı qurbanlarının qanının yerdə qalmadığını nümayiş etdirir.
İqtisadiyyat Nazirliyinin rəhbərliyi Xocalı soyqırımının 32-ci ildönümü ilə əlaqədar faciə qurbanlarının xatirəsinə ucaldılmış “Ana harayı” abidəsini ziyarət edib.
Soyqırımı abidəsinin önünə gül dəstələri düzülüb, faciə qurbanlarının əziz xatirəsi ehtiramla yad edilib.

The Khojaly genocide is one of the heaviest crimes against humanity in human history. This mass massacre committed against the people of Azerbaijan could not break the will of our people to fight. The sovereignty of our state was fully restored, including the Khojaly region was cleared of separatists as a result of the anti-terror measures of our brave Army under the leadership of the victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev. Our tricolor flag flying proudly in Khojaly today shows the celebration of justice and the fact that the blood of the genocide victims were avenged.
The leadership of the Ministry of Economy visited the "Ana Harayi" monument erected in memory of the victims of the tragedy on the 32nd anniversary of the Khojaly Genocide.
Bunches of flowers were arranged in front of the Genocide monument, and the dear memory of the victims of the tragedy was honored.