İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev Moldovanın energetika naziri Viktor Parlikovla görüşüb. Görüşdə Azərbaycan və Moldova arasında əlaqələrin inkişaf etdiyi, iqtisadi gündəliyin genişləndiyi vurğulanıb.
İki ölkə arasında, iqtisadi sahədə əməkdaşlıq məsələləri, o cümlədən enerji, nəqliyyat-logistika və kənd təsərrüfatı istiqamətlərində mövcud potensial müzakirə olunub. Qeyd olunub ki, Azərbaycan Respublikası ilə Moldova Respublikası arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə birgə Hökumətlərarası Komissiya əməkdaşlığımızın gücləndirilməsində və biznes dairələrinin səylərinin əlaqələndirilməsində səmərəli platformadır.
Bildirilib ki, Azərbaycanda “yaşıl enerji”nin inkişafı əsas prioritetlərdəndir. Ölkəmizdə keçiriləcək COP29 tərəfdaş ölkələrlə iqlim dəyişikliyi gündəliyi, enerji səmərəliliyi istiqamətində müzakirələrin aparılması üçün mühüm imkanlar yaradacaq. Bu baxımdan, Moldova ilə də bərpa olunan enerji sahəsində qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıq üçün perspektivlər var.

First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev met with Minister of Energy of Moldova Victor Parlicov., It was emphasized at the meeting that the relations between Azerbaijan and Moldova are developing, and the economic agenda is expanding.
Economic cooperation between the two countries, including potential in energy, transport-logistics and agriculture, were Issues discussed. It was mentioned that the joint Intergovernmental Commission on economic cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Moldova is an effective platform for strengthening our cooperation and coordinating the efforts of business circles.
It was stated that the development of "green energy" is one of the main priorities in Azerbaijan. COP29, which will be held in our country, will create important opportunities for conducting discussions in the direction of climate change agenda and energy efficiency with partner countries. In this regard, there are prospects for mutually beneficial cooperation with Moldova in the field of renewable energy.