Biznes Mühiti və Beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Beynəlxalq ticarət” işçi qrupunun iclası keçiriləcək.
Videokonfrans formatında keçirilən iclasda İşçi qrupun sədri, iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev və müvafiq dövlət orqanlarının, aidiyyəti qurumların nümayəndələri iştirak edəcəklər.
İclasda işçi qrupun 2023-cü il ərzində fəaliyyəti və qarşıdakı dövr ərzində planlaşdırılan işlər, həmçinin Dünya Bankı Qrupunun “B-Ready” layihəsinin “Beynəlxalq ticarət” indikatoru ilə bağlı tapşırıqlar, Türk Dövlətləri Təşkilatı çərçivəsində ticarətin asanlaşdırılması və s. məsələlər müzakirə olunacaq.

A meeting will be held by the "International trade" working party of the Commission on Business Environment and International Ratings.
Chairman of the Working Party, First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev and representatives of relevant state bodies and institutions will participate in the meeting to be held in the videoconference format.
The meeting will discuss the activities of the working group in 2023 and the work planned for the next period, as well as tasks related to the "International trade" indicator of the "B-Ready" project of the World Bank Group, trade facilitation within the framework of the Organization of Turkic States and other issues.