Mart ayında 195-1 Çağrı Mərkəzinə 40 minədək müraciət olub
2024-cü ilin mart ayı ərzində İqtisadiyyat Nazirliyinin 195-1 Çağrı Mərkəzinə ümumilikdə 39 889 müraciət olub.
2024-cü ilin mart ayı ərzində 34 380 canlı rejimdə, qalanları isə səsli menyu xidməti vasitəsilə olmaqla İqtisadiyyat Nazirliyinin 195-1 Çağrı Mərkəzinə ümumilikdə 39 889 müraciət olub.
Müraciətlər əsasən, istehlakçı hüquqları, sahibkarlıq fəaliyyəti, lisenziyaların verilməsi, vergilərin ödənilməsi, vergi ödəyicisinin hüquq və vəzifələri, daşınmaz əmlakın dövlət qeydiyyatına alınması, dövlət əmlakının özəlləşdirilməsi, həmçinin İqtisadiyyat Nazirliyinin səlahiyyətlərinə və fəaliyyət istiqamətlərinə dair digər məsələləri əhatə edib. Çağrı Mərkəzinə daxil olmuş müraciətlər operativ cavablandırılıb.

195-1 Call Center received up to 40,000 requests in March
There were a total of 39,889 applications to the 195-1 Call Center of the Ministry of Economy during the month of March 2024.
There were 39,889 requests to the 195-1 Call Center of the Ministry of Economy, 34,380 in live mode, and the rest through the voice menu service during the month of March 2024,.
The petitions mainly covered consumer rights, entrepreneurship, issuing licenses, paying taxes, taxpayer's rights and duties, state registration of real estate, privatization of state property, as well as other issues related to the powers and activities of the Ministry of Economy. Requests received at the Call Center were answered promptly.