Azərbaycan - Özbəkistan regionlararası əməkdaşlığının müxtəlif istiqamətlər üzrə genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunacaq, Azərbaycan-Özbəkistan İşgüzar Şurasının 4-cü iclası keçiriləcək, bir sıra ikitərəfli sənədlər imzalanacaq.
Mayın 21-də Qubada Azərbaycanın İqtisadiyyat və Özbəkistanın İnvestisiyalar, Sənaye və Ticarət nazirliklərinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin - AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə II Azərbaycan - Özbəkistan Regionlararası Forumu keçiriləcək.
Hər iki ölkədən dövlət qurumları və özəl sektoru təmsil edən nümayəndələrin iştirak edəcəyi forumda Azərbaycan - Özbəkistan regionlararası əməkdaşlığının müxtəlif istiqamətlər üzrə genişləndirilməsi imkanları nəzərdən keçiriləcək, ölkələrin işgüzar mühiti, investisiya layihələri barədə təqdimatlar, həmçinin Azərbaycan-Özbəkistan İşgüzar Şurasının 4-cü iclası keçiriləcək. Tədbir çərçivəsində bir sıra ikitərəfli sənədlərin imzalanması nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, I Regionlararası Forum ötən ilin fevralın 24-də Özbəkistanın paytaxtı Daşkənddə keçirilmişdi.

Opportunities for expanding the Azerbaijan – Uzbekistan interregional cooperation in various directions will be discussed; the 4th meeting of the Azerbaijan – Uzbekistan Working Council will be held; several bilateral documents will be signed.
On May 21, the II Azerbaijan – Uzbekistan Interregional Forum will be organized in Guba by the Export and Investment Promotion Agency (AZPROMO) with the support of Azerbaijan’s Ministry of Economy and Uzbekistan’s Ministry of Investment, Industry and Trade.
At the Forum to be held with the participation of state institutions and the private sectors of both countries, opportunities for expanding the Azerbaijan – Uzbekistan interregional cooperation in various directions will be explored; presentations about the business climate, investment projects of the two countries, as well as the 4th meeting of the Azerbaijan – Uzbekistan Working Council will be held. Several bilateral documents will be signed within the framework of the event.
It is noteworthy that the I Interregional Forum took place in Uzbekistan’s Tashkent on February 24 last year.