Moldovanın “Purcari Wineries” şirkətinin baş icraçı direktoru Viktor Bostanla görüşdə azad edilmiş ərazilərimizin iqtisadi potensialı və orada şərab zavodunun fəaliyyətinin təşkili barədə müzakirə aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Şuşada Moldovanın “Purcari Wineries” şirkətinin baş icraçı direktoru Viktor Bostanla görüşüb. Görüşdə Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Elçin Yusubov da iştirak edib.
Vurğulanıb ki, Azərbaycan və Moldova arasında münasibətlər inkişaf edir, iqtisadi gündəlik genişlənir. Moldova ilə iqtisadiyyatın bir çox sahələri, o cümlədən aqrar istiqamətlər üzrə tərəfdaşlığa dair mövcud potensial qeyd olunub, işğaldan azad olunmuş ərazilərimizdəki biznes layihələrində Moldova şirkətlərinin iştirakı imkanları diqqətə çatdırılıb.
Tərəflər işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə biznes qurmaq üçün yaradılmış şərait, potensial əməkdaşlıq və şərab zavodunun fəaliyyətinin təşkili imkanları barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

The economic potential of the liberated territories, as well as the establishment of a winery there have been discussed at the meeting with Victor Bostan, the CEO of Moldova’s “Purcari Wineries”.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has held a meeting with Victor Bostan, the CEO of Moldova’s “Purcari Wineries”. Elchin Yusubov, the Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the city of Khankendi, Aghdara and Khojaly districts, has also participated in the meeting.
It has been highlighted that the Azerbaijani – Moldovan relations are developing; the economic agenda is expanding. The parties noted the existing potential for partnerships in a number of economic fields, as well as the agrarian sector with Moldova. The parties also stressed the opportunities for the participation of Moldovan companies in business projects in the liberated territories.
Views were also exchanged on the conditions created in the liberated territories for building business, potential cooperation, as well as opportunities for establishing a winery.