“Google” şirkətinin nümayəndələri ilə görüşdə mövcud əməkdaşlıq və potensial istiqamətlərdə əlaqələrin genişləndirilməsi imkanları müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov “Google” şirkətinin Qafqaz və Mərkəzi Asiya üçün Dövlət əlaqələri və ictimai siyasət üzrə rəhbəri Olqa Skoroxodova və şirkətin Qafqaz, Mərkəzi Asiya, Cənubi Afrika və İsrail üzrə rəhbəri Marina Zuniklə videokonfrans formatında görüşüb.
Görüşdə mövcud əməkdaşlıq, innovativ təcrübələrin tətbiqi, rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafı, o cümlədən süni intellekt əsaslı texnologiyalar üzrə birgə fəaliyyətin təşkili müzakirə edilib.
Tərəflər COP29 üzrə prioritetlər və dayanıqlı inkişaf həllərininin perspektivlərini, həmçinin şirkətin məhsul və xidmətləri üzrə potensial əməkdaşlıq istiqamətlərini nəzərdən keçiriblər.

At the meeting with representatives of the Google company, the existing cooperation and opportunities for expanding the relations in potential directions have been discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has held a video conference with Olga Skorokhodova, the Head of Government Affairs and Public Policy for the Caucasus and Central Asia at Google, and Marina Zunik, the Head of the company for the Caucasus, Central Asia, South Africa and Israel.
The existing collaboration, the adoption of innovative experiences, the development of the digital economy, as well as the setting up of joint activities in AI-based technologies, have been discussed at the meeting.
The parties have also explored the priorities within COP29, prospects for sustainable development solutions and directions for potential cooperation in the company’s products and services.