Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin Müşahidə Şurasının iclası keçirilib
4SİM-in Müşahidə Şurasının iclasında 2023-cü il və 2024-cü ilin I yarımili ərzində görülmüş işlər və 2024-2025-ci illərdə qarşıya qoyulmuş prioritet inkişaf istiqamətləri müzakirə edilib.
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya  Mərkəzi (4SİM) publik hüquqi şəxsin Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilib.
Müşahidə Şurasının sədri, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda  2023-2024-cü illər ərzində 4SİM tərəfindən rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafına dəstək, o cümlədən 4-cü sənaye inqilabı dövründə Azərbaycanın qlobal mövqeyinin gücləndirilməsi, insan kapitalının inkişafı istiqamətində görülmüş işlər barədə məlumat verilib.
İclasda 2024-2025-ci illər üçün qurumun fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olaraq qarşıya qoyulmuş prioritet inkişaf məsələləri ilə bağlı müzakirələr aparılıb.

The work done during the first half of 2023 and 2024 and the priority development directions set for 2024-2025 were discussed At the meeting of the Supervisory Board of C4IR.
The next meeting was held by the Supervisory Board of the public legal entity Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) under the Ministry of Economy.
Information was provided at the meeting chaired by the Chairman of the Supervisory Board, Minister of Economy Mikayil Jabbarov, on the support for the development of the digital economy by C4IR during the years 2023-2024, including the strengthening of Azerbaijan's global position during the 4th industrial revolution and the development of human capital.
Discussions were held at the meeting on the priority development issues set for 2024-2025 in accordance with the activity directions of the institution.