Üçüncü “Uğur yolu” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyevin üçüncü “Uğur yolu” karyera inkişafı proqramının qalibləri ilə görüşündə mentorluq proqramı çərçivəsində görüləcək işlər müzakirə olunub.
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev üçüncü “Uğur yolu” karyera inkişafı proqramının qalibləri ilə görüşüb.
Elnur Əliyev müsabiqə qaliblərini əldə etdikləri nailiyyət münasibətilə təbrik edib. Müsabiqənin potensial rəhbər şəxslərin üzə çıxarılması və onların inkişafında mühüm rol oynadığı diqqətə çatdırılıb. Qaliblərin maraq dairəsi, təhsil və şəxsi inkişaf hədəfləri dinlənilib. Mentorluq proqramı çərçivəsində görüləcək işlər müzakirə edilib. Qaliblər mentorluq proqramının bilik və bacarıqlarının inkişafında faydalı olacağını vurğulayıblar.
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini görüş iştirakçılarına idarəçilik sahəsində təcrübələrinin artırılması ilə bağlı tövsiyələrini verib, gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
"Uğur yolu" karyera inkişaf proqramı İqtisadiyyat Nazirliyinin strukturuna daxil olan və tabeliyindəki qurumların əməkdaşları arasında yeni nəsil liderlərin yetişdirilməsi, idarəçilik keyfiyyətləri yüksək olan perspektivli kadrların müəyyən edilməsi, onların hərtərəfli inkişafı və peşə hazırlığının dəstəklənməsi, kadr ehtiyatı bankının formalaşdırılmasını təmin etmək məqsədilə təsis olunub. Qaliblər müxtəlif təlimlərə, fərdi inkişaf proqramına və mentorluq proqramlarına cəlb olunurlar.

During a meeting with the winners of the third "Path to success" career development program, the First Deputy Minister of Economy, Elnur Aliyev, discussed the activities to be undertaken within the mentoring program.
The First Deputy Minister of Economy, Elnur Aliyev, met with the winners of the third "Path to success" career development program.
Elnur Aliyev congratulated the competition winners on their achievements, highlighting the significant role of the program in identifying and developing potential leaders. The winners' areas of interest, educational background, and personal development goals were discussed. The activities planned within the mentorship program were reviewed, and the winners emphasized that the mentorship would be beneficial for enhancing their knowledge and skills.
The First Deputy Minister of Economy, Elnur Aliyev, provided participants with advice on enhancing their management experience and wished them success in their future endeavors.
The "Path to success " career development program was established by the Ministry of Economy to nurture new-generation leaders among employees within its structure and affiliated institutions. The program aims to identify promising personnel with strong leadership qualities, support their comprehensive development and professional training, and form a talent pool. The winners of the program participate in various training sessions, personal development programs, and mentoring initiatives.