Üçüncü “Uğur yolu” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat nazirinin müavini Səməd Bəşirlinin üçüncü “Uğur yolu” karyera inkişafı proqramının qalibləri ilə görüşündə iştirakçıların fərdi inkişaf planları müzakirə edilib, bilik və bacarıqlarının artırılması istiqamətində tövsiyələr verilib.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Səməd Bəşirli üçüncü “Uğur yolu” karyera inkişafı proqramının qalibləri ilə görüşüb, onları qazandıqları uğur münasibətilə təbrik edib. Müsabiqənin əməkdaşların bilik və bacarıqlarının, liderlik və strateji düşünmə  xüsusiyyətlərinin aşkarlanması üçün yaxşı fürsət olduğunu vurğulayan nazir müavini karyera yüksəlişi ilə bağlı şəxsi təcrübəsini bölüşüb, iştirakçıların fəaliyyəti, peşəkar hədəfləri ilə maraqlanıb.
Görüşdə iştirakçıların fərdi inkişaf planlarının reallaşdırılması ilə bağlı görülən işlər müzakirə edilib. Qaliblər müsabiqənin nəticəsi olaraq cəlb olunduqları müxtəlif təlimlərin onların hərtərəfli peşəkar mütəxəssis kimi yetişməsinə töhfə verdiyini qeyd ediblər. Əməkdaşlara bilik və bacarıqlarının, həmçinin idarəçilik təcrübələrinin artırılması istiqamətində tövsiyələr verilib.
"Uğur yolu" karyera inkişafı proqramı İqtisadiyyat Nazirliyinin strukturuna daxil olan və tabeliyindəki qurumların əməkdaşları arasında intellektual səviyyəsi və idarəçilik qabiliyyəti yüksək olan şəxslərin seçilməsi, onların lider kimi hərtərəfli inkişafı və peşə hazırlığının dəstəklənməsi, kadr ehtiyatı bankının formalaşdırılmasını təmin etmək məqsədilə təsis olunub. Qaliblər müxtəlif təlimlərə və mentorluq proqramlarına cəlb olunurlar.

At the meeting of Deputy Minister of Economy Samad Bashirli with the winners of the third "Path tu Success" career development program, participants' personal development plans were discussed, and recommendations were provided for enhancing their knowledge and skills.
Deputy Minister of Economy Samad Bashirli met with the winners of the third "Path to Success " career development program and congratulated them on their achievements. Emphasizing that the competition is a great opportunity for discovering employees' knowledge, skills, leadership, and strategic thinking abilities, the deputy minister shared his personal experience regarding career advancement and inquired about the participants' activities and professional goals.
During the meeting, the participants discussed the progress in implementing their individual development plans. The winners noted that the various trainings they participated in as a result of the competition contributed significantly to their growth as well-rounded professional specialists. Additionally, recommendations were provided to employees on enhancing their knowledge, skills, and managerial experience.
The "Path to success " career development program was established to select individuals with high intellectual capacity and management skills among the employees of the Ministry of Economy and its subordinate institutions. The program aims to support their comprehensive development as leaders, enhance their professional training, and form a talent pool. The winners participate in various training sessions and mentorship programs.