Böyük Britaniyanın ticarət siyasəti və iqtisadi təhlükəsizlik naziri və xəzinədarlıq nazirinin maliyyə katibi ilə görüşdə COP29 çərçivəsində irəli sürülən təşəbbüslər müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov COP29 çərçivəsində Böyük Britaniyanın ticarət siyasəti və iqtisadi təhlükəsizlik naziri Duqlas Aleksandr və xəzinədarlıq nazirinin maliyyə katibi Lord Spenser Eliot Livermorla görüşüb.
Qarşılıqlı strateji iqtisadi münasibətlərin intensiv inkişafından məmnunluq ifadə edilib. Böyük Britaniya ilə ticarət, investisiya və digər sahələr üzrə tərəfdaşlığın genişləndirilməsi üçün geniş potensialın olduğu qeyd edilib.
Görüşdə ölkəmizdə keçirilən COP29 çərçivəsində irəli sürülən əsas təşəbbüslər barədə məlumat verilib. Azərbaycanın qlobal təşəbbüslərə töhfələri və həyata keçirilən “yaşıl” layihələr yüksək qiymətləndirilib.
Tərəflər iqtisadi münasibətlərin inkişafı, qarşılıqlı biznes və ticarət əlaqələrinin dərinləşdirilməsi ilə bağlı müzakirələr aparıblar.

Expansion of economic relations with the United Kingdom discussed
The initiatives put forward within the framework of COP29 were discussed during the meeting with the UK Minister for Trade Policy and Economic Security, as well as the Financial Secretary to the Treasury.
Economy Minister Mikayil Jabbarov met with the UK Minister for Trade Policy and Economic Security, Douglas Alexander, and the Financial Secretary to the Treasury, Lord Spencer Eliot Livermore, within the framework of COP29.
The satisfaction with the intensive development of mutually strategic economic relations was expressed. It was noted that there is significant potential for expanding partnership with the United Kingdom in trade, investment, and other areas.
During the meeting, information was provided about the key initiatives presented within the framework of COP29 held in our country. Azerbaijan's contributions to global initiatives and the implemented "green" projects were highly appreciated.
The parties held discussions on the development of economic relations and the deepening of mutual business and trade connections.