COP29 çərçivəsində iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun “TotalEnergies” şirkətinin İdarə Heyətinin sədri və baş icraçı direktoru Patrik Puyane ilə görüşündə bərpaolunan enerji istehsalı sahəsində əməkdaşlıq müzakirə edilib.
COP29 çərçivəsində iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və “TotalEnergies” şirkətinin İdarə Heyətinin sədri və baş icraçı direktoru Patrik Puyane arasında işgüzar nahar təşkil edilib.
Görüşdə qabaqcıl sənaye liderlərinin metan emissiyalarının azaldılması üzrə fəaliyyəti, ölkəmizin bu sahədə potensialından istifadə ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. “TotalEnergies” şirkətinin Azərbaycanda bərpa olunan enerji üzrə layihələrinin icrası müzakirə edilib.
Şirkətin Xəzər regionunda bərpa olunan enerji layihələrində iştiraka marağı ifadə olunub. Ölkəmizdə “yaşıl enerji”nin intensiv təşviqi üçün əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Cooperation in the field of renewable energy production was discussed at the meeting between Minister of Economy Mikayil Jabbarov and Patrick Pouyanné, Chairman and CEO of TotalEnergies, held within COP29.
Within the framework of COP29, a business lunch was organized between Azerbaijan’s Minister of Economy Mikayil Jabbarov and Chairman and CEO of TotalEnergies Patrick Pouyanné.
The parties exchanged views at the meeting regarding the efforts of advanced industry leaders to reduce methane emissions, and the utilization of our country's potential in this field. The implementation of the TotalEnergies company’s renewable energy projects in Azerbaijan was mulled.
The company expressed its interest in participating in renewable energy projects in the Caspian region. There was an exchange of views on the possibilities of expanding cooperation for the intensive promotion of green energy in our country.