COP29 çərçivəsində Moldovanın energetika naziri ilə görüşdə bir sıra sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov COP29 çərçivəsində Moldovanın energetika naziri Viktor Parlikovla görüşüb. Görüşdə ikitərəfli iqtisadi münasibətlərin mövcud vəziyyəti və inkişafı barədə müzakirələr aparılıb, alternativ enerji mənbələrindən istifadənin genişləndirilməsinin, dayanıqlı iqtisadiyyatın təşviqinin və biznes strategiyalarının geoiqtisadi tələblərə uyğun formalaşdırılmasının əhəmiyyəti vurğulanıb.
Görüş iştirakçıları ölkələrimizin iqtisadi əlaqələrinin səmərəliliyinin artırılması üçün mövcud imkanları nəzərdən keçirərək, sənaye, energetika, nəqliyyat sahələrində birgə fəaliyyətin perspektivlərini müzakirə ediblər. Yaşıl enerjinin ixracı və investisiyaların təşviqi imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

The expansion of cooperation in a number of fields was discussed at the meeting with the Minister of Energy of Moldova within the framework of COP29.
Azerbaijan’s Minister of Economy Mikayil Jabbarov has met with Moldovan Minister of Energy Victor Parlicov within COP29. Discussions were held at the meeting on the current state and development of bilateral economic relations, the importance of expanding the use of alternative energy sources, promoting a sustainable economy and shaping business strategies in line with geoeconomic requirements was emphasized.
The parties reviewed the available opportunities for boosting the efficiency of the economic relations of our countries and discussed the prospects of joint activities in industry, energy, and transport. There was an exchange of views on the possibilities of green energy export and investment promotion.