Oman İnvestisiya Təşkilatının baş investisiya direktoru ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyində keçirilən görüşdə Oman İnvestisiya Təşkilatı ilə ikitərəfli və regional tərəfdaşlıq imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Oman İnvestisiya Təşkilatının baş investisiya direktoru İbrahim Əl-Eisri ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası və Körfəz Ərəb Dövlətləri arasında davam edən müsbət iqtisadi dinamikaya uyğun olaraq Oman Sultanlığı ilə də iqtisadi əlaqələrin inkişaf etdiyi vurğulanıb.
Tərəflər Oman İnvestisiya Təşkilatının G2G fondlarının yaradılması sahəsində fəaliyyəti, bu istiqamətdə ikitərəfli və regional tərəfdaşlıq imkanları barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüşdə sənaye, yaşıl enerji, logistika və digər sahələrdə ölkələrimizin dayanıqlı inkişafına töhfə verəcək qarşılıqlı strateji investisiya potensialı nəzərdən keçirilib.

Meeting held with Chief Investment Officer of Oman Investment Authority
Views were exchanged on bilateral and regional partnership opportunities with the Oman Investment Authority at the meeting held at the Ministry of Economy.
Azerbaijan’s Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Ibrahim Al-Eisri, the Chief Investment Officer of the Oman Investment Authority.
It was emphasized during the meeting that economic relations with the Sultanate of Oman are developing in line with the ongoing positive economic dynamics between the Republic of Azerbaijan and the Arab States of the Gulf.
The parties shared views on the activities of the Oman Investment Authority in establishing G2G funds, as well as opportunities for the bilateral and regional partnership in this area.
The meeting reviewed the potential for mutual strategic investments that will contribute to the sustainable development of both countries in industry, green energy, logistics, and other areas.