İsrail ilə sosial-iqtisadi əlaqələrin genişləndirilməsi, nəqliyyat və tranzit sektorunda birgə əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev İsrail Dövlətinin nəqliyyat və yol təhlükəsizliyi naziri Miriam Reqevlə görüşüblər.
Görüşdə sosial-iqtisadi, həmçinin ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi, nəqliyyat və tranzit sektorunda birgə əməkdaşlıq və təcrübə mübadiləsi imkanları, innovasiyalar sahəsində tərəfdaşlığın intensivləşdirilməsi məsələləri müzakirə edilib.
Tərəflər birgə iqtisadi fəaliyyətin potensial sahələrinə, işgüzar dairələr arasında əlaqələrin, humanitar və digər istiqamətlərdə əməkdaşlığın təşviqinə dair fikir mübadiləsi aparıblar.

Discussions were held on expanding socio-economic relations with Israel and on issues of joint cooperation in the transport and transit sectors.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov and Minister of Labour and Social Protection of the Population Sahil Babayev met with the Minister of Transport and Road Safety of the State of Israel, Miri Regev.
The meeting discussed the expansion of socio-economic and trade relations, opportunities for joint cooperation and exchange of experience in the transport and transit sector, as well as the intensification of partnerships in the field of innovations.
The parties exchanged views on potential areas of joint economic activity, promoting connections between business communities, and fostering cooperation in humanitarian and other fields.