Ağdam Sənaye Parkında ilk məhsul ixracına başlanılıb
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) idarəçiliyində olan Ağdam Sənaye Parkında ilk dəfə məhsul ixracına başlanılıb.
Belə ki, Sənaye Parkının rezidenti “Mister Decor” MMC tərəfindən Gürcüstana divar kağızları ixrac edilib. Hazırda şirkət tərəfindən digər ölkələrə məhsul ixracı ilə bağlı danışıqlar aparılır.
Qeyd edək ki, Ağdam Sənaye Parkında ümumi investisiyalarının həcmi 260 milyon manat olan 28 sahibkarlıq subyektinə rezidentlik, 4 sahibkara isə qeyri-rezidentlik statusu verilib. Sahibkarlıq subyektləri tərəfindən Sənaye Parkında ümumilikdə, 2300-ə yaxın iş yerinin yaradılması nəzərdə tutulur. Bugünədək Sənaye Parkında görülmüş işlərə sahibkarlar tərəfindən 92 milyon manatdan çox investisiya yatırılıb, 370-dən artıq daimi iş yeri yaradılıb. Hazırda Ağdam Sənaye Parkında 9 müəssisə fəaliyyət göstərir.

For the first time, product exports have commenced from the Aghdam Industrial Park, which is managed by the Economic Zones Development Agency (EZDA) under the Ministry of Economy.
Specifically, wallpaper products have been exported to Georgia by "Mister Decor" LLC, a resident of the Industrial Park. Currently, the company is in negotiations to export products to other countries.
It should be noted that the Aghdam Industrial Park has granted residency status to 28 business entities and non-residency status to 4 entrepreneurs, with total investments amounting to 260 million AZN. These business entities plan to create approximately 2,300 jobs within the Industrial Park. To date, more than 92 million AZN has been invested by entrepreneurs in the Industrial Park, resulting in the creation of over 370 permanent jobs. Currently, 9 enterprises are operating within the Aghdam Industrial Park.