Ümummilli Lider Heydər Əliyevin əziz xatirəsi yad edilib
Müasir Azərbaycan dövlətinin qurucusu, dünya şöhrətli siyasi xadim, xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin əziz xatirəsi hər zaman böyük ehtiram, minnətdarlıq və sevgi ilə yad olunur.
İqtisadiyyat Nazirliyinin kollektivi Ulu Öndər Heydər Əliyevin anım günü ilə əlaqədar Fəxri Xiyabanda məzarını ziyarət edib, abidəsi önünə gül dəstələri qoyub, xatirəsini ehtiramla anıb.
Həyatını xalqına və dövlətinə, onun inkişafına, müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsinə həsr edən dahi şəxsiyyət Heydər Əliyev daim böyük hörmət və rəğbətlə xatırlanacaq. Onun yüksək vətənpərvərliyi, mütərəqqi ideyaları, müdrik siyasəti və zəngin idarəetmə təcrübəsi hər birimiz üçün örnək olaraq qalacaq.

The cherished memory of National Leader Heydar Aliyev honored
The cherished memory of Heydar Aliyev, the founder of modern Azerbaijan, a world-renowned statesman, and the National Leader of our people, is always remembered with great respect, gratitude, and affection.
The staff of the Ministry of Economy visited the grave of National Leader Heydar Aliyev in the Alley of Honor on his Commemoration Day. They laid flowers at his monument and paid tribute to his memory with great respect.
The great leader Heydar Aliyev, who dedicated his life to his people and state, to its development and the strengthening of its independence, will always be remembered with deep respect and admiration. His profound patriotism, progressive ideas, wise policies, and extensive governance experience will continue to serve as an exemplary model for all of us.