İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin Müşahidə Şurasının iclasında Agentlik tərəfindən görülmüş işlər və 2025-ci ildə nəzərdə tutulan məsələlər müzakirə olunub.
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyindəki İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilib.
Müşahidə Şurasının sədri, iqtisadiyyat nazirinin müavini Səməd Bəşirlinin sədrliyi ilə video formatda keçirilən iclasda İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Seymur Adıgözəlov Agentliyin idarəçiliyində olan sənaye zonalarında 2024-cü ilin ötən dövrü ərzində görülmüş işlər, həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verib.
Həmçinin iclas çərçivəsində Agentliyin 2025-ci il üçün qarşıya qoyulmuş prioritet inkişaf istiqamətləri müəyyənləşdirilib, təşkilati–struktur məsələləri müzakirə olunub.

At the meeting of the Supervisory Board of the Economic Zones Development Agency, the activities carried out by the Agency and the planned initiatives for 2025 were discussed.
The next meeting of the Supervisory Board of the Economic Zones Development Agency (EZDA), operating under the Ministry of Economy, was held.
The meeting of the Supervisory Board, chaired by the Deputy Minister of Economy, Samad Bashirli, was held in a video format. During the meeting, Seymur Adigozelov, the Chairman of the Board of the Economic Zones Development Agency, provided information on the work done and the projects implemented in the industrial zones managed by the Agency during the first half of 2024.
During the meeting, the priority development directions for 2025 were determined, and organizational and structural issues were discussed.