Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının yeni rezidenti tərəfindən 120 yeni iş yeri yaradılacaq.
Türkiyə kapitallı “Eurotec Group” MMC-yə İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin idarəçiliyində olan Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının rezidenti statusu verilib, bununla da Sənaye Parkının rezidentlərinin sayı 42-yə çatıb.
Yeni rezident tərəfindən Sənaye Parkının 2 hektar ərazisində ildə 200 min ədəd metal çəllək istehsal etmək gücündə olan zavodun qurulması nəzərdə tutulur. İnvestisiya həcmi 9 milyon manat olan müəssisədə 120 nəfərlik daimi iş yeri yaradılacaq.
Belçikanın qabaqcıl texnologiyasından istifadə ediləcək müəssisədə istehsal olunacaq məhsulların daxili bazarda satışı ilə yanaşı, ixracı da planlaşdırılır.

The Turkish capital company "Eurotec Group" LLC has been granted resident status in the Sumgayit Chemical Industrial Park, managed by the Economic Zones Development Agency under the Ministry of Economy, bringing the total number of residents in the Industrial Park to 42.
The new resident plans to establish a factory on a 2-hectare area within the Industrial Park, with a production capacity of 200,000 metal barrels per year. The facility, with an investment volume of 9 million manats, will create 120 permanent jobs.
The facility will use advanced Belgian technology, and in addition to selling its products in the domestic market, export is also planned.