“Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüşlər keçirib, gənclərin fərdi və peşəkar inkişaf sahəsində əldə etdikləri nəticələr müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Əsəd Qurbanzadə və Fərid İsayevlə görüşlər keçirib.
Görüşdə iqtisadiyyat naziri dövlət başçısı İlham Əliyevin Sərəncamı ilə yaradılmış "Yüksəliş" müsabiqəsinin ölkəmizdə kadr potensialının zənginləşdirilməsi istiqamətində mühüm rol oynadığını vurğulayıb. Mentorluq proqramı çərçivəsində Nazirliyin və özəl şirkətlərin nümayəndələri ilə təşkil edilən görüşlərin idarəçilikdə effektivliyin yüksəldilməsi, strateji yanaşma və digər istiqamətlərdə qaliblərin bilik və bacarıqlarının artırılmasına hədəfləndiyi qeyd edilib.
Gənclər keçirilən görüşlərdə ölkəmizdə sahibkarlığın inkişafı, rəqəmsallaşma, innovativ həllərin və texnologiyaların tətbiqi, vergi islahatları, sənaye zonalarında beynəlxalq və yerli tərəfdaşlarla əməkdaşlıq, işğaldan azad edilən ərazilərdə iqtisadiyyatın sürətli inkişafı məqsədilə görülmüş işlərlə bağlı ətraflı məlumat aldıqlarını bildiriblər. Mentorluq proqramının resursların səmərəli istifadəsi, strateji layihələrin icrası və tərəfdaşlarla əlaqələrin qurulması baxımından səmərəli təcrübə olduğu nəzərə çatdırılıb.
Görüşdə gənclərin fərdi və peşəkar inkişaf sahəsində əldə etdikləri nəticələr müzakirə edilib, bilik və bacarıqlarının artırılması ilə bağlı tövsiyələr verilib. Mentilərə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulanıb.

Meeting held with winners of "Yukselish" competition
Minister of Economy Mikayil Jabbarov held meetings with the winners of the third "Yukselish" competition, and discussed the results achieved by young people in the field of personal and professional development.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with the winners of the third "Yukselish" competition, Asad Gurbanzadeh and Farid Isayev.
The Minister of Economy emphasized at the meeting that the "Yukselish" competition, established by the Decree of President Ilham Aliyev, plays an important role in enriching the human resources potential in our country. It was mentioned that the meetings organized with representatives of the Ministry and private companies within the framework of the mentoring program were aimed at increasing the knowledge and skills of the winners in improving management efficiency, strategic approach, and other areas.
Young people stated during the meetings that they received detailed information about the development of entrepreneurship in our country, digitalization, the application of innovative solutions and technologies, tax reforms, cooperation with international and local partners in industrial zones, and the work done to rapidly develop the economy in the liberated territories. It was noted that the mentoring program is an effective practice in terms of efficient use of resources, implementation of strategic projects, and building relationships with partners.
The meeting discussed the results achieved by the young people in the field of personal and professional development, and provided recommendations on improving their knowledge and skills. The mentees were wished success in their future activities.