Lüksemburq ilə iqtisadi əlaqələrin mövcud vəziyyəti, əməkdaşlığın inkişafı perspektivləri müzakirə olunub
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Lüksemburqun Xarici və Avropa İşləri Nazirliyinin idarə rəisi xanım Veronika Dokendorfun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Elnur Əliyev Azərbaycan və Lüksemburq arasında əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi üçün böyük imkanların olduğunu diqqətə çatdırıb, ölkələrimiz arasında iqtisadi-ticarət, tranzit, turizm, informasiya texnologiyaları, yaşıl enerji sahələrində əməkdaşlıq, müqavilə-hüquq bazasının genişləndirilməsi, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə Lüksemburq şikətlərinin iştirakı, habelə birgə investisya imkanları qeyd edilib, hər iki ölkədə keçiriləcək işgüzar tədbirlərdə, sərgilərdə iştirakın əhəmiyyəti vurğulanıb.
Lüksemburqun Xarici və Avropa İşləri Nazirliyinin idarə rəisi xanım Veronika Dokendorf ölkəsinin Azərbaycanla əlaqələrin inkişafına önəm verdiyini bildirib, yeni əməkdaşlıq sahələri, birgə təşəbbüslərin reallaşdırılması potensialı barədə fikirlərini bölüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında iqtisadi əlaqələrin mövcud vəziyyəti, əməkdaşlığın inkişafı perspektivləri müzakirə olunub.

The current state of economic relations with Luxembourg and prospects for further cooperation discussed
The First Deputy Minister of Economy, Elnur Aliyev, met with a delegation led by Ms. Veronika Dockendorf, Director of the Department of the Ministry of Foreign and European Affairs of Luxembourg.
Elnur Aliyev emphasized the significant opportunities for expanding cooperation between Azerbaijan and Luxembourg. He highlighted areas such as economic-trade relations, transit, tourism, information technologies, green energy, and the importance of expanding the legal framework for cooperation. The discussion also covered the participation of Luxembourg companies in the restoration of liberated territories and potential joint investment opportunities. Furthermore, the importance of participation in business events and exhibitions held in both countries was underlined.
Ms. Veronika Dockendorf noted that Luxembourg attaches great importance to developing relations with Azerbaijan. She shared her thoughts on new areas of cooperation and the potential for implementing joint initiatives.
During the meeting, the current state of economic relations and prospects for further cooperation between the two countries were discussed.