İqtisadiyyat nazirinin müavini Xızıda vətəndaşları qəbul edib
Xızıda vətəndaşların sahibkarlıq fəaliyyəti, əmlak, vergi, güzəştli kreditlərin verilməsi, işlə təmin olunma və s. məsələlərlə bağlı müraciətlərinə baxılıb.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Ələkbərov Xızı şəhərində Xızı və Abşeron rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib. Qəbula gələn vətəndaşlar əmlak, vergi, sahibkarlığın inkişafı, güzəştli kredit, işlə təmin olunma və s. məsələlərlə bağlı müraciət ediblər.
İqtisadiyyat Nazirliyinin aidiyyəti struktur bölmələrinin rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbulda vətəndaşların müraciətləri dinlənilib, sorğu xarakterli müraciətlərlə bağlı əsaslandırılmış cavab və izahat verilib. Araşdırma tələb edən müraciətlər qanunvericiliyə uyğun tədbirlərin görülməsi üçün aidiyyəti strukturlara yönləndirilib.

Deputy minister of economy met with citizens in Khizi
In Khizi, citizens' requests regarding entrepreneurial activities, property, taxes, concessional loans, employment, and other issues were reviewed.
Deputy Minister of Economy Sahib Alakbarov held a reception in Khizi city for citizens from Khizi and Absheron districts. The attendees submitted requests related to property, taxes, business development, concessional loans, employment, and other matters.
During the reception, which was attended by the heads of relevant structural units of the Ministry of Economy, citizens' appeals were heard, and substantiated responses and explanations were provided for informational inquiries. Requests requiring further investigation were forwarded to the relevant authorities for appropriate action in accordance with the legislation.