İtaliya ilə iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə edilib
İqtisadiyyat nazirinin İtaliyaya səfəri çərçivəsində bu ölkənin şirkətlər və "Made in Italy" naziri ilə görüşündə ikitərəfli iqtisadi əlaqələr, yeni fəaliyyət istiqamətləri barədə müzakirələr aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov İtaliyaya səfəri çərçivəsində bu ölkənin şirkətlər və "Made in Italy" naziri Adolfo Urso ilə görüşüb.
Görüşdə ölkələrimiz arasında iqtisadi tərəfdaşlığın inkişaf etdiyi vurğulanıb. İkitərəfli iqtisadi əlaqələr, birgə investisiya layihələri, Azərbaycan və İtaliya şirkətlərinin əməkdaşlığı və yeni fəaliyyət istiqamətlərinin təşviqi barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

During the visit of the Minister of Economy to Italy, a meeting was held with the country’s Minister of Enterprises and "Made in Italy," where bilateral economic relations and new areas of cooperation were discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Italy's Minister of Enterprises and "Made in Italy," Adolfo Urso, during his visit to Italy.
The meeting emphasized the development of economic partnership between the two countries. Discussions were held on bilateral economic relations, joint investment projects, collaboration between Azerbaijani and Italian companies, and the promotion of new areas of cooperation.