Pakistanla iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı müzakirə olunub
Pakistanın özəlləşdirmə, İnvestisiya Şurası və kommunikasiya üzrə federal naziri ilə görüşdə müxtəlif istiqamətlər üzrə tərəfdaşlıq məsələləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Səməd Bəşirli Pakistan İslam Respublikasının özəlləşdirmə, İnvestisiya Şurası və kommunikasiya üzrə federal naziri Abdul Alim Xanla görüşüb.
Görüşdə vurğulanıb ki, dostluq və qardaşlığa əsaslanan Azərbaycan-Pakistan münasibətləri inkişaf edir. Bu kontekstdə iqtisadi əlaqələrin daha da genişləndirilməsi üçün böyük potensial var. Pakistanla qarşılıqlı ticarət əməkdaşlığının möhkəmləndirilməsi mühüm xarakter daşıyır. Ölkələrimiz arasında imzalanmış Preferensial Ticarət Sazişi bu sahədə işbirliyinə töhfə verəcək. Bununla yanaşı, investisiya istiqamətində əməkdaşlığın inkişafı və müxtəlif sahələrə aid birgə layihələr üçün imkanlar müzakirə olunub.

Development of economic cooperation with Pakistan discussed
At the meeting with Pakistan's Federal Minister for Privatisation, the Investment Board, and Communications, an exchange of views was held on partnership issues in various areas.
Deputy Minister of Economy Samad Bashirli met with Abdul Aleem Khan, the Federal Minister for Privatisation, the Investment Board, and Communications of the Islamic Republic of Pakistan.
It was emphasized during the meeting that Azerbaijan-Pakistan relations, based on friendship and brotherhood, are developing. In this context, there is great potential for further expanding economic ties. Strengthening mutual trade cooperation with Pakistan holds significant importance. The Preferential Trade Agreement signed between our countries will contribute to collaboration in this area. In addition, opportunities for developing cooperation in the field of investments and implementing joint projects in various sectors were discussed.