BƏƏ ilə iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı müzakirə olunub
BƏƏ-nin investisiya naziri, Əbu-Dabi İnkişaf Holdinq Şirkətinin idarəedici və baş icraçı direktoru ilə görüşdə prioritet sahələrə sərmayə qoyuluşu müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) investisiya naziri, Əbu-Dabi İnkişaf Holdinq Şirkətinin idarəedici və baş icraçı direktoru Məhəmməd Həsən Əl Suveydi ilə görüşüb.
Görüşdə vurğulanıb ki, qarşılıqlı dostluq və hörmət prinsiplərinə əsaslanan Azərbaycan-BƏƏ münasibətləri yüksələn xətlə inkişaf edir, iqtisadi-ticarət tərəfdaşlığı genişlənir. Ölkələrimiz arasında ticarət, investisiya, energetika, kənd təsərrüfatı və maliyyə sahələrində işbirliyinin gücləndirilməsi potensialı böyükdür.
Tərəflər Birgə İnvestisiya Fondunun fəaliyyəti və prioritet sahələrə sərmayə qoyuluşu barədə müzakirələr aparıblar.

At the meeting with the UAE Minister of Investment and the Managing and Chief Executive Director of Abu Dhabi Development Holding Company, investment in priority areas was discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with the UAE Minister of Investment and the Managing and Chief Executive Director of Abu Dhabi Development Holding Company, Mohamed Hassan Al Suwaidi.
It was emphasized during the meeting that Azerbaijan-UAE relations, based on mutual friendship and respect, are developing progressively, with economic and trade partnerships expanding. There is significant potential for strengthening cooperation between the two countries in the fields of trade, investment, energy, agriculture, and finance.
The parties discussed the activities of the Joint Investment Fund and investment in priority sectors.