Tatarıstan Respublikası ilə tərəfdaşlıq imkanları müzakirə edilib
İqtisadiyyat Nazirliyində Rusiya Federasiyasının Tatarıstan Respublikasının Baş nazirinin müavini, sənaye və ticarət naziri Oleq Korobçenko ilə keçirilən görüşdə iqtisadi əməkdaşlığın prioritet istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Tatarıstan Respublikası Baş nazirinin müavini, sənaye və ticarət naziri Oleq Korobçenko ilə görüşüb.
Görüşdə iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində tərəfdaşlığın həyata keçirildiyi vurğulanıb. Hər iki tərəfdə ticarət əlaqələrinin daha da gücləndirilməsi, birgə istehsalın təşkili,  kiçik və orta biznes sahəsində işbirliyi üçün böyük potensialın mövcud olduğu qeyd edilib.
Azərbaycan iqtisadiyyatı, sənaye zonalarında yaradılmış əlverişli şərait, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə sahibkarlara təqdim olunan güzəşt və dəstək mexanizmləri barədə məlumat verilib. Tatarıstan şirkətləri ölkəmizin əlverişli investisiya mühitindən yararlanmağa dəvət olunub.
Tərəflər sənaye parklarında icra edilən layihələr və yeni əməkdaşlıq istiqamətləri barədə müzakirə aparıblar.

At the meeting held at the Ministry of Economy with Oleg Korobchenko, Deputy Prime Minister and Minister of Industry and Trade of the Republic of Tatarstan of the Russian Federation, views were exchanged on the priority areas of economic cooperation.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Oleg Korobchenko, Deputy Prime Minister and Minister of Industry and Trade of the Republic of Tatarstan.
The meeting emphasized the ongoing partnership in various sectors of the economy. It was noted that both sides have great potential for further strengthening trade relations, establishing joint production, and enhancing cooperation in the field of small and medium-sized enterprises.
Information was provided about the Azerbaijani economy, favorable conditions created in industrial zones, and the incentives and support mechanisms offered to entrepreneurs in the liberated territories. Tatarstan companies were invited to take advantage of Azerbaijan's favorable investment environment.
The parties discussed the projects being implemented in industrial parks and potential new areas of cooperation.