KOBİA-nın Müşahidə Şurasının iclası keçirilib
KOBİA-nın Müşahidə Şurasının iclasında Agentliyin 2024-cü il üzrə hesabatı təqdim edilib, 2025-ci ilə dair planlar müzakirə olunub.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilib.
Müşahidə Şurasının sədri, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda KOBİA-nın 2024-cü il ərzində fəaliyyətinə və 2025-ci ildə qarşıya qoyulmuş prioritet inkişaf istiqamətlərinə, eləcə də gündəlikdə duran digər məsələlərə dair dair təqdimatlar keçirilib.
KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov müvafiq dövr ərzində KOB-ların inkişafına göstərilən dəstək tədbirləri, o cümlədən sahibkarların bilik və bacarıqlarının artırılması, maliyyə resurslarına və satış bazarlarına çıxışının genişləndirilməsi, KOB maraqlarının müdafiəsi istiqamətində görülmüş işlər barədə məlumat verib. Həmçinin, müasir çağırışlara uyğun olaraq bizneslərin ehtiyacları və mütərəqqi beynəlxalq təcrübələr nəzərə alınmaqla sahibkarlar üçün yeni təşviq alətlərinin yaradılması, xidmət infrastrukturunun inkişafı və rəqəmsallaşdırılması istiqamətində həyata keçirilməsi planlaşdırılan tədbirlər diqqətə çatdırılıb.
İclasda qeyd olunan istiqamətlər və digər məsələlərlə bağlı Müşahidə Şurası üzvlərinin fikirləri dinlənilib, müzakirələr aparılıb, müvafiq qərarlar qəbul edilib.

Meeting of the Supervisory Board of SMBDA held
At the meeting of the Supervisory Board of SMBDA, the Agency's 2024 report was presented, and plans for 2025 were discussed.
The next meeting of the Supervisory Board of the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA ) was held.
The meeting, chaired by the Chairman of the Supervisory Board, Minister of Economy Mikayıl Jabbarov, featured presentations on SMBDA 's activities in 2024, the priority development directions set for 2025, and other agenda items.
Chairman of the Board of SMBDA, Orkhan Mammadov, provided information on the support measures implemented for SME development during the reporting period. This included efforts to enhance entrepreneurs' knowledge and skills, expand their access to financial resources and sales markets, and protect SME interests. Additionally, he highlighted plans to introduce new incentive tools for entrepreneurs, develop and digitalize service infrastructure, and align initiatives with modern challenges and progressive international practices.
At the meeting, the opinions of the members of the Supervisory Board on the mentioned directions and other issues were heard, discussions were held, relevant decisions were made.