Oman şirkəti ilə potensial əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
İqtisadiyyat Nazirliyində Omanın “Suhail Bahwan Group Holding” şirkətinin nümayəndələri ilə keçirilən görüşdə birgə investisiya layihələri və potensial əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Omanın "Suhail Bahwan Group Holding” şirkətinin nümayəndələri ilə görüşüb.
Oman şirkətinin təmsilçilərinə ölkəmizdə qeyri-neft iqtisadiyyatının prioritetləri və xarici sərmayələrin qoyuluşu üçün yaradılmış əlverişli biznes mühiti barədə məlumat verilib, bu sahədə dövlət-özəl tərəfdaşlığının önəmi  qeyd olunub. Bildirilib ki, Azərbaycanda əlavə dəyər yaradan istehsalın qurulmasına dövlət tərəfindən göstərilən dəstək tədbirləri, eləcə də istehsal olunan məhsulun xarici bazarlara ixracı üçün nəqliyyat-logistika infrastrukturu xarici şirkətlər tərəfindən investisiya qoyulması üçün ölkəmizin cəlbediciliyini artırır.
Tərəflər birgə investisiya layihələri, o cümlədən  potensial əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər.
Qeyd edək ki, Oman Sultanlığının ən iri holdinqlərindən olan “Suhail Bahwan Group Holding” Körfəz Ölkələri, Şimali Afrika və Cənubi Asiyada fəaliyyət göstərən 30-dan çox şirkətə sahibdir. Holdinq kimya sənayesi, səhiyyə, enerji, logistika, mühəndislik, infrastruktur, informasiya texnologiyaları və telekommunikasiya kimi sektorlarda fəaliyyət göstərir.

At the Ministry of Economy, a meeting was held with representatives of Oman's "Suhail Bahwan Group Holding" company, where joint investment projects and potential cooperation prospects were discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with representatives of Oman's "Suhail Bahwan Group Holding" company.
The representatives of the Omani company were informed about the priorities of the non-oil economy in Azerbaijan and the favorable business environment created for foreign investments. The importance of public-private partnership in this field was highlighted. It was noted that state support for establishing value-added production in Azerbaijan, as well as the transport and logistics infrastructure for exporting the produced goods to foreign markets, enhances the country's attractiveness for foreign investments.
The parties discussed joint investment projects, including potential cooperation opportunities.
It should be noted that "Suhail Bahwan Group Holding," one of the largest holdings in the Sultanate of Oman, owns more than 30 companies operating in the Gulf countries, North Africa, and South Asia. The holding is active in sectors such as the chemical industry, healthcare, energy, logistics, engineering, infrastructure, information technology, and telecommunications.