İqtisadiyyat Nazirliyində bp şirkətinin hasilat və əməliyyatlar üzrə icraçı vitse-prezidenti Qordon Birrellə görüşdə əməkdaşlığın yeni prioritetləri, həmçinin karbonsuzlaşma sahəsində işbirliyi imkanları müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf bp şirkətinin hasilat və əməliyyatlar üzrə icraçı vitse-prezidenti Qordon Birrellə görüşüblər.
Azərbaycan və şirkət arasında uzun illər davam edən uğurlu əməkdaşlıq məmnunluqla vurğulanıb. bp-nin Azərbaycanın enerji sektorunun inkişafına verdiyi töhfələr, o cümlədən son illər ölkəmizdə bərpaolunan enerji mənbələri üzrə layihələrə dəstəyi yüksək qiymətləndirilib. Uğurlu əməkdaşlığın bundan sonra da tərəflərə fayda gətirəcəyinə əminlik ifadə edilib.
Görüşdə bp-nin Azərbaycanda hazırda davam edən əməliyyatlar və birgə layihələrlə bağlı əməkdaşlığa sadiqliyi diqqətə çatdırılıb. Qurumun Azərbaycandakı fəaliyyəti və perspektivlərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Əməkdaşlığın yeni prioritetləri, həmçinin karbonsuzlaşma sahəsində işbirliyi imkanları müzakirə olunub.

At the Ministry of Economy, a meeting was held with Gordon Birrell, bp's Executive Vice President for Production and Operations, where new cooperation priorities and partnership opportunities in the field of decarbonization were discussed.
The Minister of Economy, Mikayil Jabbarov, and the President of SOCAR, Rovshan Najaf, met with Gordon Birrell, bp's Executive Vice President for Production and Operations.
The long-standing successful cooperation between Azerbaijan and the company was highlighted with satisfaction. bp's contributions to the development of Azerbaijan's energy sector, including its support for renewable energy projects in recent years, were highly appreciated. Confidence was expressed that this successful partnership will continue to benefit both parties in the future.
During the meeting, bp's commitment to ongoing operations and joint projects in Azerbaijan was emphasized. An exchange of views took place regarding the organization's activities in Azerbaijan and future prospects. New cooperation priorities, as well as partnership opportunities in the field of decarbonization, were discussed.